Esenciální olej šalvěj muškátová BIO 10 ml Cosbionat

Bylinná, kořenitá vůně s ovocnými tóny. Olej uvolňuje křeče, harmonizuje menstruaci, působí proti infekcím močopohlavních cest, zažívacího a dýchacího ústrojí, zmírňuje svalovou ztuhlost, bolesti a únavu, uvolňuje nervozitu, migrénu, neklid a posiluje při nervovém vyčerpání. Vyvarujte se jí však v těhotenství.

Starodávné přísloví praví: Proč by měl člověk umírat, když existuje šalvěj?

Získala jméno od latinského slova "salvare", což znamená "dobře se cítit, mít dobré zdraví, zachránit se".

Éterický olej z šalvěje se z velké části skládá z thujonu, stejně tak jako pelyněk a túje a může při vyšších dávkách způsobovat epilepsii. Proto je třeba s ní nakládat opatrně.

Šalvěj muškátová v naší nabídce má velmi nízký obsah thujonu oproti klasické šalvěji lékařské a proto má v aromaterapii velmi široké využití.

Skladem 

399,00 Kč
Please select variants first

100 % čistý olej (Salvia sclarea) z kontrolovaného ekologického zemědělství

Docteur Valnet zn. Cosbionat

Dr. Valnet (1920-1995) je považován za otce moderní aromaterapie. Byl přesvědčen, že příroda je stále ještě nejlepší lékař, a usiloval o oživení přírodních léčebných postupů. Vědecky popsal zdravotní účinky éterických olejů a určil způsob jejich užití a dávkování. Éterické oleje dr. Valenta jsou v biokvalitě, stoprocentně čisté a přírodní. Z rostlin se extrahují buď destilací vodní parou za nízkého tlaku anebo vytlačováním za studena. Celý výrobní proces je pod pečlivou kontrolou, finální výrobek tak dosahuje maximální možné kvality. Éterické oleje z laboratoří Cosbionat nejsou odbarvované, okysličované ani koncentrované.Užití éterických olejů:

do koupele - smíchejte čajovou lžičku éterického oleje a 3 polévkové lžíce hydrofilního oleje. Nalijte tuto směs do vany těsně předtím, než se do vody ponoříte.

Masáž - smíchejte 5-10 kapek éterického oleje s 1-2 polévkovými lžícemi rostlinného oleje.

Inhalování - přidejte několik kapek do misky s horkou vodou, do aromalampy nebo difuzéru

Upozornění: konzultujte použití éterických olejů s odborným aromaterapeutem. Některé oleje není možné používat vnitřně. Většina olejů není vhodná pro těhotné a kojící.