Zmatky v kosmetice, aneb jak jsem propagovala cestovní sadu

09.01.2019

Už začíná být docela výběr v přírodní kosmetice i v našem malém ďolíku, nebo-li pupíku světa 😉.

Akorát je náš trh zahlcen tzv. přírodní kosmetikou, která má přírodní složku tak akorát na konci seznamu obsažených látek a 99% obsahu jsou levné produkty ropného průmyslu.

Někteří cynici sice tvrdí, že ropa je přece taky příroda, ale kdyby si měli namazat obličej dehtem, tak by asi koukali.

Ropa je vlastně rostlina, nebo i zvíře, prošlé dokonalou mumifikací, naprostou smrtí. Přijde o všechny své předchozí vlastnosti, které např. jako živá rostlina měla. Někdy o tom více, když bude čas - jasně to vysvětluje třeba Dr.Hauschka v nesehnatelné knize Člověk a substance - kterou vážně doporučuji!

Proto je třeba při nákupu kosmetiky pečlivě zkoumat složení, stejně tak jako u potravin. Většina z nás už má jasno, že některá éčka už určitě jíst nechce.

V péči o svoje tělo na to ale ještě zapomínáme, nedochází nám, že pokožka je náš největší dýchací orgán. Běžně si na ní mažeme např. silikony, aby byla hladká a mrtvá :-D

Pokud nemáte náladu, čas a znalosti ke zkoumání složení na kosmetických přípravcích, můžete zkusit vybírat podle certifikace. Certifikovaná přírodní a biokosmetika musí splňovat spousta přísných podmínek a ve složení nesmí být nebezpečné látky a látky synteticky vyrobené právě z ropy.

Ale pozor, některé podivuhodné znaky na kosmetických produktech se snaží vypadat jako bio nebo přírodní certifikace, ale může jít o pouhá prohlášení a podvodné klamání zákazníků výrobcem. Je potřeba vědět, jak mají certifikace konkrétně vypadat.

No, není to úplná sranda a začátečník může párkrát naletět. Jako například já, když jsem si kdysi koupila přípravek, o němž paní zástupkyně pěla ódy. Doma jsem si pak prozkoumala složení a hned na druhém místě byla potenciálně karcinogenní látka. Šlo o značku ...ehm ehm ...No, byla jsem pěkně hloupá. A v jiných směrech jsem furt.

Tak Vám přeji pěkné pronikání do tajů kosmetiky a pokud si nebudete vědět rady, tak vybírejte u mě na stránkách zivakosmetika.cz. Tady hlídám složení já :-D

A vše je certifikovaná, čisťonká a mnou vyzkoušená a kriticky vybraná kosmetika.

A jakou mám nejdradši? No, je toho vícero, ale tento dlouhý článek jsem chtěla věnovat mému miláčkovi - což je Inlight.

Mám totiž nově v nabídce tzv. cestovní sadu, která by se také mohla jmenovat - sada na vyzkoušení.

https://www.zivakosmetika.cz/p/inlight-bio-cestovni-sada/

Jsou v ní totiž tři základní a zásadní produkty - balzám na hloubkové čištění pleti - alias facecleanser, jemné pleťové tonikum pro tu nejcitlivější pleť a nádherně voňavý denní olej na obličej, který miluje prý i herečka Geislerová! :-D

A pozor - Inlight je nejlepší - a to jsou informace, které mají opravdu hodnotu. Jako málokterá kosmetická značka na světě - Inlight je 100% BIO.

Na závěr bych ještě chtěla podotknout, že vím, že jsou na světě i tací, co vlastně vůbec nevědí, co označení BIO znamená. Například můj otec si myslí, že BIO znamená, že v tom - v jeho případě v jídle - je určitě plíseň a myšina jak on říká. Ano, svět je plný paradoxů a věcí udivujících.

Takže o tom, co je BIO, a o přírodním a ekologickém nebo i biodynamickém zemědělství, zase někdy jindy. Už takhle je to dlouhé jak ...Vaše dlouhotrvající krása, zdraví, štěstí, láska...

A kdo to dočetl až sem, dostane při objednávce dárek! :-D Stačí, když mi napíše, co si myslí můj táta o bio potravinách.

A tím dárečkem je úžasný čistící a pratelný tampónek na obličej z biobavlny od Srnečka! Je tak jemný a hebký, že mu říkám koloušek! Ten tampónek můžete používat na čištění pleti, a když už bude příliš špinavý, tak jednoduše vyprat a používat dál!