Pimpinella je hravá!


Mám ráda originály a inovativní přístupy, takže když jsem hledala české výrobce pro živou kosmetiku, zaujala mne Pimpinella.

Design produktů je u Pimpinelly vskutku osobitý.

Dumala jsem, co mi to zpracování navozuje v představách... a je to asi dojem spojený s první republikou, s něčím původním a opravdovým, s něčím kvalitním a ne tuctovým.

Ano, obrazové zpracování produktů Pimpinelly ve mně vzbuzuje dojem, že se jedná o výrobky intenzivní péče, na kterou si musíte udělat čas a najít klid. Jedná se o prožitek, u kterého se nemá spěchat. Prvorepubliková dáma v šatech na míru, pečlivě učesaná a nalíčená, kouří ve svém budoáru cigaretu z perleťové špičky.

Nejdřív bylo pro mne těžké se na to provedení produktů naladit. Jsou TAK JINÉ. Jsou tak nemoderní, jsou totálně out. Ale právě proto mne přitáhly, abych je vyzkoušela.

Originály jsou totiž mimo diktát módy, mimo diktát času. Jsou sami sebou. A to se nedá u Pimpinelly přehlédnout.

Přiznám se, že nejsem fanouškem bambuckého másla. Jsem totiž hodně líná a rozetřít bambucké máslo vyžaduje práci :-) Přesto jsem se rozhodla Pimpinelle pro její originalitu dát šanci a vyzkoušet jí.

Jako první mne zaujal Heřmánkový krém, a to pro svou vůni. Prostě ta kombinace heřmánkového éterického oleje a našlehaného bambuckého másla s olejem mandlovým mi voní, i když není nijak rafinovaná.

Konzistence mne překvapila a potěšila svou vláčností. Poprvé jsem ho použila večer na suchou a podrážděnou pleť s drobnými ekzematickými místy, které občas ve stresu na pleti mám, a ráno byla pleť vyživená, klidná a hladká. Dobrá práce Pimpinello.

Pro luxusnější balzámek Čirá Krása! Pura Beleza (má snad Pimpinella osobní vztah k Portugalsku?) jsem se nejdřív moc nenadchla. Nemám totiž v lásce vůni pačuli. A tu jsem z něj cítila napoprvé dost intenzivně. Ne přímo z kalíšku, ale až poté, co jsem se s ním namazala. Při dalším použití jsem v něm více cítila damašskou růži. Je to vlastně hodně zvláštní mužsko-ženská kombinace. Pačuli je kořeněná a ostrá, spíš pánská vůně, a růže něžná a sladká, čistě ženská. Výsledná vůně je jemně nasládlá, ale velmi živá a proměnlivá s kořeněným "šimráním". Takže bude vyhovovat jak dámám toužícím prohloubit svou ženskost, tak i těm, které mají více mužské hybatelské energie.

Mě osobně zdá se jeden den vyhovuje růže a jindy mám náladu na ostřejší koření. Pura Beleza je pro mne stále překvapivou.

Jelikož kromě pimpinellovského základu karité-mandlový olej obsahuje ještě meruňkový olej a olej z pšeničných klíčků, tak se hodí pro sušší a stárnoucí pleť. Pro zralou ženu, která ví co chce - spojovat láskou protiklady. Kéž se nám o daří!

Zato vztah k Miláčkovi je jasný a jednoznačný. Je přitažlivý, smyslný, hebký a veselý. Nelze se nezamilovat. Tedy pokud máte v oblibě ylang-ylang a jeho těžce sladce kořeněnou vůni. Samotný by mi asi úplně nevyhovoval, ale v kombinaci s éterickým olejem z červeného pomeranče mě hodně baví a rozradostňuje. Zlepší vám náladu, to je jisté.

Stres se rozplyne při použití jakéhokoli Pimpinellina balzámu, ale Miláček je v protistresovém účinku jistě nejintenzivnější. Proto jsem pro vás Miláčka vybrala jako náplň do speciální krabičky vyrobené z aragonitového kamene. Je to přímo umělecké dílo a opět originální nápad, za který si Pimpinella zaslouží pochvalu. No není nádherný?

Nejen jako luxusní dárek, ale i sobě pro radost. Věřte mi, že vaší koupelnu promění v královský palác!

Miláčkovské složení vůní je tak úchvatné a přímočaré, že se vůbec nedivím, že je základem i pro olej na obličej, který Pimpinella vytvořila, a který nese jméno, jež je v podstatě synonymem pro miláčka, - tj. Pan Božský. Znovu je zde spojen smyslný ylang-ylang a radostný a svěží pomeranč. Mám moc ráda tuto vonnou kombinaci. Základem tohoto pleťového oleje je jojobový olej s olejem mandlovým. Samozřejmě se nanáší pouze pár kapek na vlhkou pleť, jak Pimpinella doporučuje i u svých balzámů.

Mým osobním vítězem je vedle Miláčka tělový balzám s kakaovým máslem Hvězdná noc. V zimě jsem ho používala i na obličej a stále mne psychicky těšil a dělal dobře mojí pleti, která je spíš sušší. Vůně kakaového másla mě vždycky omámí a naplní pocitem harmonie. Takže může čokoládu mlsat moje pokožka a nemám pocit, že hřeším :-) . Její sladkost je v Hvězdné noci trochu okořeněná palmarosou, pačuli a levandulí. Takže je to nakonec velmi sladká, ale přitom vzrušující noc :-) !

Jsem moc ráda, že jsem Pimpinellu objevila a můžu vám jí nabídnout na stránkách živé kosmetiky. Je to rozhodně důstojný a vyjímečný zástupce malých českých výrobců.

Držím Pimpinelle palce!

Můj přítel psycholog produkty také prozkoumal a prohlásil: "Pimpinella je teda hodně hravá"!

Ano, nuda s ní rozhodně není.